SKALICA

Skalica

K starobylým slovenským mestám, ktoré sa v uplynulých storočiach hrdili prívlastkom slobodné kráľovské mesto, patrí i Skalica, mesto na hraniciach s Českou republikou. Jeho história je dlhá a bohatá. V Skalici nájdete množstvo historických pamiatok. K najvýznamnejším patrí rotunda sv. Juraja. Samozrejme Skalica je známa aj dobrým vínom (Skalický rubín, Skalická frankovka) a sladkou špecialitou Skalickým trdelníkom. 


Trdelník od Havlíkú zo Skalice 

Naša rodinná tradícia v pečení trdelníkov sa datuje od roku 1965, keď naši rodičia Anton a Mária Havlíkoví začali zbierať a vylepšovať recept na svoj skalický trdelník. Každému trdelníku venujeme osobitú pozornosť. Používame len kvalitné suroviny, vďaka ktorým trdelníky získavajú nezameniteľnú chuť, vôňu a kvalitu. Trdelníky pečieme na bukovom dreve zásadne ručne. Náš trdelník sa teší úspechu aj na veľvyslanectvách a ministerstvách."Cestoval" nielen po Európe, ale aj do Kanady a Ameriky. Radi ďalej rozvíjame rodinnú tradíciu. Trdelník od Havlíkú si môžete zakúpiť na ulici Predmestie č.domu 147 v Skalici.

ZĽAVA OPEN TOURIST CARD:
15% na 1ks Trdelník od Havlíkú (250g alebo 500g balenie)
INFORMÁCIE:
www.skalickytrdelnik.com  
KONTAKT:
Tel: +421 905 439 256   Adresa: Predmestie 147, Skalica,
MAPA
Možnosť zakúpenia karty OPEN TOURIST CARD: ÁNO
Možnosť platby v českých korunách: ÁNO 
Možnosť platby kartou: NIE      


Požičovňa elektro/bicyklov HERTLSPORT Skalica

Radi by ste spoznali Skalicu a okolie? Naše bicykle a elektrobicykle sú Vám k dispozícii.
V súčasnosti naša požičovňa disponuje 17 bicyklami:
(6x horský, 5x treking, 2x city, 1x detský, 4x elektrobicykel).
Požičovňu nájdete v športovej predajni HERTLSPORT na Hollého ulici č.49 v Skalici. 

ZĽAVA OPEN TOURIST CARD:
15% na zapožičanie bicykla, elektrobicykla
INFORMÁCIE:
www.chatahertlsport.eu/pozicovna-elektro-bicyklov/
KONTAKT: 
Tel: +421 907 337 787  Adresa: Hollého 49, Skalica
MAPA
Možnosť zakúpenia karty OPEN TOURIST CARD: ÁNO 
Možnosť platby v českých korunách: ÁNO 
Možnosť platby kartou: NIE     


Hotel sv. Ludmila Skalica -Wellness, Reštaurácia, Ubytovanie

Hotel sv. Ludmila je situovaný v tichom prostredí lesoparku, neďaleko historického centra mesta Skalica. Všetky priestory sú navrhnuté a zariadené tak, aby ste sa u nás cítili ešte lepšie ako doma. Ubytovanie si môžete vybrať v biznisovej alebo romantickej časti nášho hotela. K dispozícii je 42 jednolôžkových a dvojlôžkových izieb, 3 luxusné apartmány a 1 izba s bezbarierovým riešením. 
Pobyt v našom hoteli má byť pre vás všestranným zážitkom. Okrem štandardných hotelových služieb si môžete užívať oddych v našom wellnesse a záhrade, alebo sa sústrediť na gurmánske zážitky. Zregenerujte sa po náročnom dni v čerstvo zrekonštruovaných priestoroch nášho wellnessového centra. Doprajte svojmu telu regeneráciu vo vírivke, masážnom bazéne alebo v saunovom svete. Zvoliť si môžete medzi sanáriom, fínskou alebo parnou saunou a ich ľubovoľnou kombináciou.

ZĽAVA OPEN TOURIST CARD: 
10% na vstup do celého wellness centra
10% na konzumné v hotelovej reštaurácii 
20% na ubytovanie 
INFORMÁCIE:
www.hotelsvataludmila.sk
KONTAKT:
Tel: +421 34 697 7777, +421 910 856 102  Adresa: Tehelňa 40, Skalica
MAPA
Možnosť zakúpenia karty OPEN TOURIST CARD: ÁNO
Možnosť platby v českých korunách: ÁNO
Možnosť platby kartou: ÁNO        


Prístav Skalica /Baťov kanál/ - Požičovňa lodí a člnov

Máme dlhoročné skúsenosti s plavbou, ktoré Vám radi odovzdáme, a na počkanie z Vás urobíme kapitánov lodí. Náš skúsený personál sa Vám bude venovať dovtedy, kým sa nebudete na plavbu cítiť 100% pripravení. Naše lode majú pravidelný servis a dbáme na to, aby ste sa na ne mohli spoľahnúť a cítili sa bezpečne a pohodlne. Počas Vašej plavby sme Vám neobmedzene k dispozícii a v prípade potreby sa k vám vieme obratom dostať. Na plavbu Vás vybavíme potrebnými informáciami a mapami, aby Vám neušlo to najzaujímavejšie na Baťovom kanáli. V areáli prístavu si môžete tiež oddýchnuť pod korunami stromov, usadiť sa u vody alebo sa občerstviť na terase v bistre Kotva. 

ZĽAVA OPEN TOURIST CARD: 
20% zľava na poldenný/celodenný prenájom motorového člnu 
10% zľava na občerstvenie v bistre Kotva
INFORMÁCIE:
www.prvaplavebna.sk
KONTAKT:
Tel: +421 918 360 333, +421 908 779 012  Adresa: Prístav na Baťovom kanáli Skalica 
GPS: 17:12:50; 48:52:22  
MAPA
Možnosť zakúpenia karty OPEN TOURIST CARD: ÁNO
Možnosť platby v českých korunách: ÁNO 
Možnosť platby kartou: NIE      


TIK Skalica - Prehliadka pamiatok v meste Skalica

Počas letnej turistickej sezóny, ktorá začína poduajtím Trdlofest a končí multižánrovým festivalom Skalické dni budú pamiatky sprístupnené so sprievodcom v rámci spoplatnenej sprievodcovskej služby. V meste Skalica sa nachádza 12 sprístupnených pamiatok: Rotunda sv. Juraja, Dom kultúry, Jezuitský kostol sv. Františka Xaverského, Ľadovňa, Expozícia kníhtlače, Veža Farského kostola sv. Michala Archaniela, Františkánsky kláštor, Mlyn bratov Pilárikových a z toho vstup do kostolov bude bezplatný: Františkánsky kostol Sedembolestnej Panny Márie, Evanjelický kostol, Farský kostol sv. Michala Archanjela a Kostol Najsvätejšej Trojice a kláštor milosrdných bratov. V každej z pamiatok sa bude nachádzať sprievodca, ktorý na základe preukázania sa turistickým pasom zakúpeným v Turistickej informačnej kancelárii mesta Skalica v danej pamiatke poskytne výklad v slovenskom alebo anglickom jazyku. Poradie návštev pamiatok si určuje každý návštevník sám.
Prehliadka pamiatok mesta Skalica počas letnej turistickej sezóny:
Sobota 10:00 - 18:00 Nedeľa 10:00 - 18:00
Turistický pas bude možné zakúpiť v Turistickej informačnej kancelárii mesta Skalica (Dom kultúry):
Dospelí - 3 €, Deti (6 - 12 rokov), 
Seniori, ZŤP - 1,50 €,                                                                                  
Deti do 6 rokov - zdarma
Neváhajte a príďte sa pokochať krásou unikátnych pamiatok a bohatým výkladom našich sprievodcov. Staňte sa i vy aspoň na chvíľu súčasťou nášho mesta, ktoré vám ponúka veľa možností ako sa zabaviť a stráviť voľné chvíle. Využite našu ponuku a poďte spolu s nami spoznať históriu kráľovského mesta v jeho súčasnej podobe. Počas letnej sezóny sme pre vás sprístupnili najzaujímavejšie objekty Skalice. Môžete navštíviť 12 pamiatok, v ktorých na vás budú čakať sprievodci vždy pripravení podať vám odborný výklad.
Túto službu vám zabezpečí Turistická informačná kancelária podľa vašich požiadaviek. Je možné navštíviť jednotlivé vybrané pamiatky alebo urobiť štandardizovanú prehliadku celým mestom.

ZĽAVA OPEN TOURIST CARD:
50% zľava na turistický pas k prehliadke pamiatok v meste Skalica
INFORMÁCIE:
www.tikskalica.sk
KONTAKT:
Tel: +421 34 664 53 41,  Adresa: Námestie slobody 10, Skalica
MAPA
Možnosť zakúpenia karty OPEN TOURIST CARD: ÁNO
Možnosť platby v českých korunách: NIE 
Možnosť platby kartou: ÁNO