KUŽELOV

Kuželov

Prvá písomná zmienka o obci Kuželov pochádza z roku 1406. Kuželov je známy tým, že sa tu nachádza jeden z najznámejších veterných mlynov v ČR. Jedná sa o jeden z posledných veterných mlynov takzvaného holandského typu. Bol postavený už v roku 1842 a celý jeho areál je zachovaný v pôvodnom prostredí s takmer pôvodnou architektúrou. Pri mlyne nájdete aj hospodárske budovy, ktoré znázorňujú spôsob miestneho hospodárenia na prelome 19. a 20. storočia. Ak by vás to zaujímalo, tak mlyn plnil svoju úlohu až do roku 1946, čo je úctyhodných 104 rokov.
Najznámejším rodákom obce je "kráľ" ľudových vyprávačov Vašek Mlýnek (27. 9. 1926 - 31. 8. 1978).


Pálenica u Veterného mlyna Kuželov

Ovocie ručne zberáme tej najlepšej kvality a kvas nechávame dostatočne prekvasiť a dozrieť do správneho času. Ani s výrobou neponáhľame. Postupným, niekoľkonásobným pálením v medených kotloch zo zásadou - pomaly s pokorou a láskou tvoríme to čo nás baví a čo nás naučili naši otcovia a dedkovia. Všetko je naša ručná výroba od zberu ovocia, až po nalepenie etikety. Špecializujeme sa na limitované ročníkové edície z plodov nášho krásneho Slovácka , našej záhrady Moravy.
Stačí privoňať a ochutnať.

ZĽAVA OPEN TOURIST CARD:
10% na 0,5 fľašu destilátu podľa ponuky
INFORMÁCIE:
www.palirnakuzelov.cz
KONTAKT:
Tel: +420 606 586 505, email: palirna.kuzelov@seznam.cz,
Adresa: Kuželov 90, Kuželov 69673 (Česká republika)
MAPA
Možnosť zakúpenia karty OPEN TOURIST CARD: ÁNO
Možnosť platby v eurách:
ÁNO
Možnosť platby kartou: ÁNO     


Penzión u Veterného mlyna 

Náš penzión sa nachádza v Juhomoravskom kraji, v obci Kuželov. Príjemná obsluha vám veľmi rada ponúkne v naše reštaurácii špeciality ako sú bryndzové halušky ale kačacie stehno s červenou kapustou a k tomu dobré pivo alebo kvalitné víno z miestnych zdrojov. Prenocovať môžete v 1 až 5 lôžkových pokojoch s vlastnou kúpeľňou a toaletou. Počas letných mesiacov si môžete posedieť v našom drevenom altánku. Pre deti sú k dispozícii rôzne preliezačky. Tešíme sa na Vašu návštevu.

ZĽAVA OPEN TOURIST CARD:
10% z konzumného (jedlo + nápoje)
INFORMÁCIE:
www.uvetrnehomlyna.cz 
KONTAKT:
Tel: +420 775 357 220 , email: uvetrnehomlyna@seznam.cz ,
Adresa: Kuželov 32, Kuželov 69673 (Česká republika)
MAPA
Možnosť zakúpenia karty OPEN TOURIST CARD: ÁNO
Možnosť platby v eurách: ÁNO
Možnosť platby kartou: ÁNO